Kurumsal

Şirket Profili

KLC TEKSTİL 2008 yılında kurulmuş, zamanla kendini yenilemiş ve örme kumaş Üretiminde hizmet vermektedir.

KlcTekstil Türkiye’nin ve dünyanın en büyük perakende zincir mağazalarına örme kumaş tedariği yapmaktadır.

Aylık 300 ton örme kumaş üretim kapasitesine sahip olan firmamız, profesyonel çalışanları ve son model makine parkuruyla kesintisiz üretimine devam etmektedir.

Kalite anlayışı, trendleri takip etmesi ve piyasadaki en cazip fiyatlarıyla klc tekstil beklenen surenın altında müşterilerine sunduğu hizmet anlayışıyla ve kendini sürekli yenilemesiyle günümüze kadar büyüyerek gelmiştir.

Örme kumaş üretimi ve kumaş terbiye tesisleri ile gelişmesine devam etmektedir.

Sorumluluk

KLC Tekstil profesyonel isleyis sorumlulugu

 •  pay sahipleri ile ilgili;
  Bizler hissedarlarımızın sermayesini korumak ve makul getiri elde etmek istiyoruz.
 •  müşterileri ile ilgili;
  Bizler hedeflerimiz dogrultusunda partnerlerimizi kazanmak ve gelistirmek icin onlara fiyat, kalite, çekicilik ve faydalı fikirlerimizle çalışmalarımızdaki en iyi ürün ve hizmetler sunarak müşterilerimizi korumak istiyoruz. Bu amaçla yaratıcılık ve deneyim yanı sıra, teknolojik, lojistik ve ticari know-how bizim icin geçerlidir.
 •  Çalışanlar ile ilgili;
  Çalışanlarımızın kişiliğine saygılı,onlar için ahenkli ve istikrarlı bir ortam yaratarak,personelimiz icin iyi ve güvenli çalışma koşulları sunuyoruz.Bizler personelimizin bağımsızlıgını ve takım ruhunu ortaya koymasında yardımcı olarak uygulamada basarıya ulasamaya teşvik etmekteyiz.Firmamızın ekonomik başarısı, tüm çalışanların verimine bağlıdır.
 •  iş gruplarına göre;
  Bizlerin kılavuzlugu dogrultusunda üretim ortakları, tedarikçiler ve yan imalatcılar iş ilişkilerinden herkes yararlanabilir ve standartlarımız dogrultusunda isbirligi işcerisinde olabilirler.

Çocuk işçiliği

Sirketimizde hukuk devleti yasalarına göre asgari yaşın altında herhangi bir kişinin istihdam edilmesi soz konusu degildir.16 yaşından küçük kişiler hiçbir ekilde istihdam edilemezler.

Disiplin eylemler

Firmamız, herhangi fiziksel, cinsel, psikolojik veya sözlü tacizı ya da istismarı onaylamaz ve gozardı etmez.

Ücret

Firmamız,en az yasalar geregi belirlenen asgari ücreti öder.Tüm çalışanlarını işten çıkarma ve doğum izinlerie karşın çalışma,çalışma saatleri,ücretleri,tatil haklarını korur düzenli bilgilendirir.

Çalışma saatleri

Düzenli çalışma saatleri haftada 48saati geçemez.İşveren 7 gün, her dönem için en az bir gün ücretsiz izin verir.Fazla mesai,sadece gönüllülük esasına göre çalışanlara prim oranında firmamız tarafından tanzim edilmektedir.

Sağlık ve güvenlik

Firmamız sağlık açısından uygun güvenli, temiz ve sakıncasız bir çalışma ortamı garanti etmektedir.Kazaları önlemek için gerekli tedbirleri alınmaktadır. Temiz sıhhi alanlar,hijyenik su ve gıda tüm çalışanlarımıza sunulmaktadır.

Çevre koruma
            Firmamız mümkün olduğunca verimli olabilen bir çevre dostudur.

Karlılık

Karlılık yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek ve uzun vadede piyasada rekabet vazgeçilmez bir gerekliliktir.Aynı zamanda karlılığımız,verimliliğimiz ve ürün hizmetlerimiz müşteri tarafından değerlendirilen bir kriterdir. Ayrıca müşterilerimizin yararına gelecekteki taleplerini karşılamak için gerekli olan operasyonel kaynakların ve yatırımların doğru dağılımı bizim icin vazgecilmezdir.Kar olmadan ve makul bir mali ihtiyac olmadan yukarıda belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz mümkün olmazdı.

Bütünlük

KLC Tekstil profesyonel uretici olarak farklı ve sürekli değişen sosyal, siyasal ve ekonomik çerçeve koşulları altında hizmet vermektedir. Birligimiz ana temada bir faaliyet ile ilgili dürüstlük, bütünlük ve adalet gerekliliğini vurgulamaktır ve bizimde iş ortaklarımızdan beklentimiz bu yondedir.Her türlü maddi katkılara doğrudan ya da dolaylı tekliflere izin vermemek prensiplerimiz arasındandır.

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ,

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ,

50 yıllık deneyim, sürekli  güncellenen  teknoloji, asla bitmeyen coşku…               
50 yıldan bu yana KLC Tekstil’in değerlere  verdiği saygılarıyla, akıllı çözümlemelerimiz, yüksek kalite ve güvenlik sunmaktayız.

10.000m2 kapalı alanı 100’ün üzerinde çalışanı ile farklı alanlarda uzmanlaşmış ve müşteri odaklı zihniyeti ile önce müşterilerinin memnuniyetini üretmektedir.

KLC Tekstil’in üretimini kapsayan aylık 200.000 adet ürünün örme ve dokuma kumaştan hazır giyime bay, bayan ve çocuk kıyafetlerine ulaşır. Üretiminin %90‘nı ihracat olarak üreten firmamızın ana pazarı; İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Hollanda, Danimarka ve Amerika Birleşik Devletleridir…

KLC Tekstil verimli ve saygın üretim ortakları seçerek, ilgili ürünler için uygun fiyat-performans oranı bireysel iş segmentlerinin özelliklerini konsantre eder. Düzenli üretim kontrolünün yanı sıra kalite ve lojistik yönetimini mümkün olduğunca en iyi şekilde müşteri yararına hizmet ve güvenilirlik sağlar.

 

Misyon ve Vizyon

KLC Tekstil bir KILIÇ Grup iştirakı olup örme alanında 1989'dan bu yana tecrübeye bağlı olarak üretim yapmaktadır ve bu tecrübesini diğer tekstil alanında iştirak eden şirketlerinden esinlenmiştir

işte bu onemli noktada KLC Tekstil gelecegin teknolojisi ile günbegün büyümektedir.

KLC tekstil gelecek için gelişmeleri yakından takip ederek somut adımlar atmayı ilke edinmiştir.