Apre ve Yıkama

              Ramex

Apre tekstil terbiye proseslerinin son basamağını oluşturan ve mamulün kullanımının tutum ve görünüm özelliklerinietkileyen ve yeni özellikler kazandıran işlemlerdir.

Apre beyaz olarak kullanılacak mamullerde ağartma, renkli olarak kullanılacak mamullerde boyama ve baskı işlemlerinin tamamlanmasından sonra yapılır.

 

Ağartma, beyaz olması veya açık renk tonlarında boyanması yada baskı yapılması gereken bütün ham tekstillere uygulanır. Ağartma işlemiyle, özellikle doğal liflerin yapısında bulunan doğal boyar maddeler parçalanarak suda çözülebilir hale getirilir ve kumaşın yıkanmasıyla liflerden uzaklaştırılır.

 

Örgülerin Ön Temizliği: Örme işlemi sırasında örgü yüzeyler kirlenir. Sentetik ipliklerden oluşan örgü yüzeyler, örme işlemini kolaylaştıran yağlar içermektedir. Kirler ve yağlar, yağ çözücü maddeler ile tekstil sanayinde kullanılan özel yıkama makinelerinde yıkanarak giderilir.

 

Örgülerin Gevşetilmesi: Örme işlemi ve ön yıkama, örgü yüzeylerde gerilmeye neden oluğu için bunlar gevşetilmelidir. Bu işlem, örgü yüzeylerin sıcak su teknesinden geçirilip, gerdirmeksizin buhara tutulmasıyla gerçekleştirilir. Böylece örgüye sabit bir form kazandırılır.

 

                                            MAKİNE PARKURU

           

 2003 MODEL BRUCKNER RAM (220 EN)

 

       

1996 MODEL BRUCKNER RAM (240 EN)

 

       

2003 MODEL FERRARO AÇIK EN SANFOR

       

100 LÜK YIKAMA KAZANI

         

300 LÜK YIKAMA KAZANI

         

500 LÜK YIKAMA KAZANI

         

2 ADET MAL AÇMA MAKİNESİ

         

2 KALİTE KONTROL TOP SARMA MAKİNESİ

       

1 ADET BİANCO FLARLI KESME

         

1 ADET BİANCO KURU KESME

         

               

 

TOPLAM 40 PERSONEL 4 TAŞIMA ARACIYLA HİZMET VERMEKTEYİZ.

GÜNLÜK KAPASİTE 15 TON